Wymogi dla pomieszczeń z hydroforem - temperatura.

W pomieszczeniach, w których montowane są systemy hydroforowe, powinny panować odpowiednie warunki. Jeśli pomieszczenie nie będzie spełniało stosownych wymogów, dojść może do wielu wypadków i awarii różnej maści. Istotnym elementem jest temperatura, która wpływa na przegrzewanie się pomp i samych hydroforów. Elektryczne urządzenia działające w wysokiej temperaturze mają tendencję do psucia się.

Jeśli chcemy zapobiec katastrofie i zepsuciu całego systemu hydroforowego, odpowiednia temperatura - nie za niska i nie za wysoka, w pomieszczeniu, w którym działa hydrofor, jest niezbędnym wymogiem. Warto zastanowić się nad możliwościami regulacji temperatury - można albo zamontować odpowiedni system grzewczy w danym miejscu, albo - sam hydrofor zamontować w pomieszczeniu z już istniejącym ogrzewaniem.

Pomieszczenia, w których montuje się hydrofory, nie powinny być skrajne - nie może panować w nich nigdy mróz, ani nie może być zbyt gorąco. Odpowiednia temperatura jest warunkiem bezpieczeństwa, podobnie jak dobrze dobrana instalacja elektryczna i wentylacja. Wiele elementów składa się na poprawne warunki działania hydroforów - warto przewidzieć problemy i zabezpieczyć się.

Zabezpieczenie pomieszczenia, w którym działa hydrofor, jest bardzo istotne - czasami nawet istotniejsze niż sam model urządzenia! Dobranie poszczególnych warunków tak, by cały system mógł działać bez problemu może uchronić przed wieloma awariami w przyszłości, a żywotność zestawu będzie o wiele wyższa niż w niesprzyjających warunkach.